Iga,miłośniczka zwierząt-wycieczka do ZOO

Iga, miłośniczka zwierząt-wycieczka do ZOO

Wycieczka do ZOO

Była to już druga wycieczka Igusi do ZOO. Pierwszy raz byliśmy w Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie, Iga miała wtedy niewiele ponad roczek. Pomimo początkowego entuzjazmu naszej Córeczki po godzinie zwiedzania zmęczona zasnęła. Była za mała na tak długie wędrówki.

Minęło dwa lata od pierwszej naszej wizyty w ZOO. Iga podrosła i tym razem odwiedziliśmy Ogród Zoologiczny w Krakowie. Choć powierzchniowo mniejszy od tego warszawskiego zrobił na Igusi ogromne wrażenie. Podczas tej wizyty w ZOO było zupełnie inaczej, nasza córka była zachwycona i nawet po godzinie zwiedzania nie miała dość. Widziałam jak w pełni wszystko przeżywała, pokazywała nam zwierzątka i naśladowała ich odgłosy. Biegała od klatki do klatki, od wybiegu do wybiegu. 

Mini ZOO

W ZOO znajdowało się jeszcze mini ZOO. Było to oddzielone miejsce, gdzie można było głaskać i karmić takie zwierzątka jak : świnki, kozy, konie, alpaki, żółwie i króliczki. To miejsce wyjątkowo przypadło do gustu mojej córeczce. Była tak blisko wszystkich zwierzątek, mogła ich dotknąć.

Iga-miłośniczka zwierząt

Byłam szczęśliwa widząc ile radości sprawia Igusi nasza wycieczka. Pół drogi do domu Iga naśladowała zwierzątka (słonia, lwa, kozę, konika) i co chwile chciała oglądać filmiki jakie nagrałam podczas karmienia zwierzątek. Jeszcze przez kilka dni po naszej wyprawie Iga do niej wracała.

Kolejna wizyta w ZOO

Jako trzecie z kolei Iga odwiedziła ZOO w Gdańsku. Ten ogród zoologiczny jest powierzchniowo największy ze wszystkich znajdujących się w Polsce. Osobiście podobał nam się najbardziej. Zwierzęta mają bardzo duże wybiegi, nie są skrepowane, ich warunki bardzo zbliżone są do naturalnych. Również ta wizyta w ogrodzie zoologicznym była strzałem w dziesiątkę. Iga nie nudziła się ani minuty. Rozpoznawała zwierzęta, naśladowała je, była całym sercem zaangażowana w wycieczkę.

Polecam Wam drodzy Rodzice, byście zabrali swoje pociechy do ZOO. Gwarantuję Wam i Waszym dzieciom świetną zabawę, a przy tym i naukę. Po takiej owocnej i „rozgadanej” wycieczce logopeda Igi miała dużo mniej pracy z  wywoływaniem odgłosów zwierząt☺ Przed nami czwarta wizyta w ogrodzie zoologicznym, tym razem we Wrocławiu 😉

Autor: Sylwia, mama 3-letniej Igi

WARTO WIEDZIEĆ!

Ogrody Zoologiczne w Polsce znajdują się: we Wrocławiu, Poznaniu, Opolu, Zamościu, Warszawie, Krakowie, Łodzi, Płocku, Gdańsku, Chorzowie i Toruniu.

*Zapraszamy do przeczytania innych artykułów w zakładce CZAS WOLNY.


Dodaj komentarz