Hula-Hop

Hula-Hop

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza” podjęło i zrealizowało niesamowitą inicjatywę. W lipcu tego roku na os. Wandy 23 w Krakowie powstał Klub Rodzica z Dzieckiem do lat trzech „Hula Hop”.

Tutaj znajdziesz ludzi, którzy wiedzą, co czujesz…

Hula-Hop to miejsce, którego do tej pory bardzo brakowało rodzicom małych dzieci z niepełnosprawnością.  Po usłyszeniu diagnozy wady genetycznej u swojego dziecka czujemy najczęściej żal i niesamowite zagubienie, a nawet osamotnienie w gąszczu spraw do załatwienia. Hula-Hop chce wyjść na przeciw rodzinie, która znalazła się w takiej sytuacji. Nareszcie rodzice mogą liczyć na pomoc w tym trudnym czasie. W Hula- Hop jest  możliwość konsultacji ze specjalistami zajmującymi się rehabilitacją dzieci z wyzwaniami rozwojowymi oraz istnieje szansa wymiany doświadczeń z rodzicami, którzy są na podobnym etapie, bądź mają starsze dzieci. Są to niezwykle cenne informacje, które pomagają ukierunkować drogę terapii własnego dziecka i odczarować straszne wizje beznadziei, które często nachodzą w sytuacji zetknięcia się z niepełnosprawnością.

Hula-Hop-darmowe zajęcia grupowe uzupełniające terapię

Hula Hop to także miejsce pełne uśmiechu i dobrej zabawy. Codziennie organizowane są tam zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci z wyzwaniami rozwojowymi. Można się zapisać na zajęcia umuzykalniające, sensoplastykę, logorytmikę z dogoterapią, zajęcia prowadzone metodą Marii Montessori (Montessorki) oraz zajęcia ruchowe (BoBlesy lub Brykanie na dywanie). Jest też miejsce na zabawę dowolną w Sali Swobodnej Zabawy. A dla rodziców zorganizowano kącik kawowy oraz zaplecze kuchenne. Ważną informacją jest to, że zajęcia są zupełnie BEZPŁATNE, ponieważ klub dostał dofinansowanie z Urzędu Miasta.

Konkret, uśmiech, dystans i trochę wytchnienia 🙂

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko pogratulować organizatorom, a szczególnie Agacie Krzyżek oraz Ani Wróbel świetniej inicjatywy i organizacji całego przedsięwzięcia związanego z założeniem Klubu Hula- Hop. Rodzicom małych dzieci z zespołem Dowana oraz  innymi niepełnosprawnościami zaś gorąco polecamy to miejsce. Znajdziecie tu otuchę, motywację do działania, odpowiedzi na nurtujące Was pytania, mnóstwo konkretów oraz trochę zasłużonego spokoju i relaksu tylko dla siebie. Dzieci natomiast mają szansę na nabywanie kompetencji społecznych wśród swoich rówieśników oraz rozwijanie różnych umiejętności poprzez zabawę. Do zobaczenia w Hula-Hop 🙂

Autor: Dorota Kurnik

*Szczegóły znajdziecie na facebookowej stronie Klubu Hula Hop

*Zapraszamy także do przeczytania innych naszych artykułów w zakładce CZAS WOLNY

Dodaj komentarz