Żłobek- droga Igi do samodzielnośći

Żłobek – droga Igi do samodzielności

Żłobek

Długo zastanawiałam się czy Iga powinna pójść do żłobka, tym bardziej, że ja nie wróciłam jak na razie do pracy. Słyszałam o najnowszych badaniach, które dowodzą, że rozłąka z rodzicami dla tak małych dzieci to ogromny stres. Z drugiej strony każdego dnia walczyłam o ty, by Iga była jak najbardziej samodzielna i społeczna, a żłobek mógł być w tym bardzo pomocny.

Postanowiliśmy z mężem, że nie będziemy nic robić na siłę, spróbujemy i zobaczymy czy Iga się odnajdzie. Wybraliśmy 3 żłobki, które sprawdziliśmy. Finalnie zdecydowaliśmy się na ten, który miał dodatkowo salę do integracji sensorycznej, opiekę logopedy i pedagoga. Wybór padła na Niepubliczny Żłobek.

Niepubliczny Żłobek integracyjny

Był to strzał w dziesiątkę. Iga zaczęła uczęszczać do żłobka jak miała rok i 8 miesięcy. Jeszcze wtedy nie chodziła.  W całkiem nowym miejscu odnalazła się od razu. Bardzo chętnie zostawała, jak ją odbieraliśmy zawsze była uśmiechnięta i zadowolona. Cieszyła się, że przebywa wśród dzieci, które wprost nie odstępowały jej na krok. Moje dziecko w grupie dzieci bez orzeczeń wiodło prymat przywódcy. Iga naśladowała dzieci, co spowodowało duży skok rozwojowy.

Początkowo Iga zostawała na 4 godzinki, później wraz z wychowawczynią doszłyśmy do wniosku, że spokojnie może zostawać na 8 godzin i leżakować z innymi dziećmi.

Postępy Igi

Bardzo szybko zauważyliśmy zmiany jakie nastąpiły u naszej Córki. Iga nie chciała już żeby ją „lulać” przy usypianiu, kładła się w swoim łóżeczku. Chciała jeść sama, coraz lepiej jej to wychodziło. Pięknie potrafiła w domu się sama bawić tematycznie. Nauczyła się sama rozbierać po spacerze i ubierać pantofle. Trzy miesiące przed swoimi 3 urodzinami Iga w tej samej placówce przeszła ze żłobka do przedszkola.

Często nasze lęki stają się ograniczeniami naszych dzieci, pamiętajcie o tym;)

Jako mama, nauczyciel i logopeda polecam Niepubliczny Żłobek i Przedszkole „Misiek” w Nowym Sączu, do którego uczęszcza Iga.

Autor: Sylwia, mama 3-letniej Igi

*Zapraszamy do przeczytania artykułu dotyczącego PRZEDSZKOLA!

Dodaj komentarz