Marzycielska Poczta - akcja, która wywołała uśmiech na niejednej twarzy

Marzycielska Poczta – akcja, która wywołała uśmiech na niejednej twarzy

O akcji

Marzycielska Poczta to akcja, która powstała w 2009 roku. Polega na wysyłaniu tradycyjną pocztą listów i kartek do chorych dzieci z całej Polski. To akcja stała, prowadzona nieprzerwanie od 10 lat. Nadzorowana jest wyłącznie przez wolontariuszy, którzy starają się jak najbardziej nagłośnić historię każdego dziecka, tak by otrzymało ono jak najwięcej kartek i listów. Starć się o udział w akcji może każde dziecko między 4 a 17 rokiem życia zamieszkałe w Polsce. Obecnie w akcji bierze udział ponad 50 dzieci.

Jak dołączyć do akcji Marzycielska Poczta?

Na stronie Marzycielskiej Poczty znajdują się profile dzieci opisujące ich historię oraz adresy do korespondencji. Wystarczy wejść na stronę Marzycielskiej Poczty i postępować według instrukcji w zakładce Jak możesz pomóc? Po wybraniu jednego lub kilkoro dzieci i napisaniu listu, dobrze jest zachęcić do akcji osoby ze swojego otoczenia, można także zorganizować akcję w większej grupie, np. w klasie swojego dziecka lub wychowanka. Chodzi o to, by mały człowiek został wręcz zasypany przesyłkami pocztowymi, które wywołają niejeden uśmiech na jego twarzy. Natomiast rodzice chorych lub niepełnosprawnych dzieci (także tych z zespołem Downa) mogą zgłosić je do akcji i tym samym dać im odczuć, że wielu osobom na nich zależy.

Marzycielska Poczta – cel

Przeglądanie listów i kartek ma na celu dodać otuchy dzieciom oraz sprawić im radość. Założeniem Marzycielskiej Poczty jest niesienie wsparcia duchowego i oderwanie od ograniczeń jakie niesie choroba czy niepełnosprawność. Dzieci często fotografują się z przysłanymi kartkami, listami oraz drobiazgami, które dostają. Ważne jest też to, że akcja ta nie jest jednostronna, gdyż zazwyczaj osoby obdarowane korespondencją odpisują na listy i składają podziękowania na swoim profilu.

Michał z zespołem Downa uwielbia dostawać przesyłki pocztowe

Jednym z uczestników akcji Marzycielska Poczta jest 13- letni Michał z zespołem Downa z Jarosławia. Chłopiec jest bardzo aktywny i ma wiele pasji. W wolnym czasie pływa i jeździ na rowerze, odnosi sukcesy sportowe (o czym można przeczytać w innych naszych artykułach). Pani Grażyna- mama Michała, o akcji dowiedziała się przypadkiem od innego rodzica i postanowiła, że jej syn weźmie w niej udział. Michał uwielbia otrzymywać kartki i ciągle do nich wracać. Korespondencja jest wiele razy czytana i przeglądana. Wśród przesyłek zdarzają się też prezenty. Michał dostał m.in. książkę o zwierzętach, mikrofon, pluszaki, a także….bilet na mecz;)

Każdy z nas w taki oto prosty sposób może nieść innym radość:) Wystarczy dołączyć do akcji. Może właśnie okres przedświąteczny jest odpowiednim czasem do zainspirowania się dobrocią? Polecamy!

Autor: Sylwia Gołąb

One thought on “Marzycielska Poczta – akcja, która wywołała uśmiech na niejednej twarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: