FRYTKI BELGIJSKIE NAJLEPSZE W KRAKOWIE- WIELKIE OTWARCIE!

FRYTKI BELGIJSKIE NAJLEPSZE W KRAKOWIE- WIELKIE OTWARCIE!

Sobotnie popołudnie (19 października) postanowiłam wraz z córką spędzić nad Zalewem Nowohuckim zajadając frytki belgijskie. Te najlepsze w Krakowie, sprzedawane przez Agnieszkę, Natalię, Karolinę, Krystiana i Bartka z zespołem Downa.

W końcu własny food truck nad Zalewem Nowohuckim!

Po długich zmaganiach z dokumentacją, odbywaniem szkoleń oraz przeciwnościami natury ludzkiej, przedsiębiorstwo Społeczna 21 dostało swoje miejsce. Nad Zalewem Nowohuckim stoi food truck, w którym można kupić frytki belgijskie od pracowników z Zespołem Downa.

CuDowne otwarcie, bo tak nazwano oficjalne rozpoczęcie działalności ekipy ze Społecznej 21 było niesamowicie uroczyste, pełne radości i wzruszeń. Były przemówienia, symboliczne przecięcie wstęgi, tablica pamiątkowa, balony, tort i szampan. Silne, pozytywne emocje widać było szczególnie na twarzach samych pracowników. Uśmiechnięci, pełni zaangażowania i niesamowicie dumni podawali frytki klientom zgromadzonym przed food truckiem. W pierwszej kolejności obsłużeni zostali: pełnomocnikowi prezydenta Miasta Krakowa ds.osób z niepełnosprawnością pan Bogdan Dąsal, pani Prezes Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół dzieci z Zespołem Downa w Krakowie „Tęcza”- Paulina Surman, prezes przedsiębiorstwa społecznego Społeczna 21 pani Grażynie Banach- Kociołek, a następnie wszyscy zgromadzeni w sporej kolejce począwszy od  przedstawicieli Małopolskiego oddziału PFRON, bliskich i przyjaciół oraz wszystkich odwiedzających w tym dniu Zalew Nowohucki.

Praca dla osób z zespołem Downa

Dzięki współpracy Stowarzyszenia „Tęcza” z Frytkami Belgijskimi osoby z Zespołem Downa mogą podjąć swoją pierwszą pracę. Jest to dla nich szansa na prawdziwą integrację ze społeczeństwem oraz pokazanie,  że mimo swojej niepełnosprawności mogą w życiu wiele osiągnąć. Stają się dorosłymi ludźmi ze swoimi obowiązkami, grafikami i pieniędzmi… 

Cały zysk wypracowany w przedsiębiorstwie Społeczna 21 jest przeznaczany na potrzeby szkoleniowe osób z zespołem Downa, terapię oraz wdrożenia ich do podjęcia aktywności zawodowej.

Praca osób z trisomią 21 w firmie Frytki Belgijskie to poważny krok w stronę budowania społeczeństwa bardziej  otwartego i tolerancyjnego nie bojącego się niepełnosprawności. Oby więcej takich odważnych inicjatyw!

Autor: Dorota Kurnik

Materiał z Kroniki z dnia 19.10.19r. godz.21:30 (6 minuta 38 sekunda)

*Więcej o przedsiębiorstwie społecznym Społeczna 21 przeczytasz TUTAJ!

Dodaj komentarz